Shrň obsah kázání podle toho, jak jsi ho slyšel/a (Pokud to nebylo jasné, prosím, napiš.). Která jeho část souvisela s tvou zkušeností v životě? (Pokud žádná, prosím, napiš).
Tento formulář je využíván k povzbuzení našich řečníků identifikací silných a slabých stránek jejich kázání. Otázky jsou rozděleny do 2 hlavních kategorií: věrnost a komunikace.
Kontextové otázky, strukturní otázky, a aplikace.
Tři praktické tipy, jak si připravit kázání mládeži.
Šetříme váš čas a peníze tím, že vytváříme osnovy a zdroje pro službu mládeži, které vám pomohou nasměrovat studenty k Ježíši.
Všeobecná příprava kazatele zahrnuje jeho ducha a jeho mysl, a to v uvedeném pořadí. Je bezcenné být intelektuálně vybaven pro kázání, když nejsme připraveni duchovně. Stejně tak, i když ne docela, je hrubě nežádoucí být duchovně zdravý a přesto intelektuálně neplodný.
Mimo to, že kazatel musí číst, aby si připravil konkrétní kázání, má být čtenářem. Taková četba je zdrojem informací, přinese nové myšlenky, poskytne ilustrace a celkově vybaví kazatelovu mysl, takže bude plná množství čerstvých myšlenek. Ti, kteří programově nečtou nové materiály, budou brzy podobní gramofonové jehle na poškrábané desce - neustále se opakující a předvídatelní. O takových bude možné zanedlouho říci: „Používají tisíce a tisíce textů, ale všechna jejich kázání jsou stejná!“
Kazatel musí při kázání brát zřetel na konkrétní cíl. Jeho záměr může být popsán jako touha v závislosti na Duchu svatém představit svým posluchačům určitou část Boží pravdy proto, aby v nich způsobila duchovní změnu. Kazatel není pouhým učitelem, který předává znalosti. Má na zřeteli spasení a posvěcení svých posluchačů. Chce, aby se poté, co ho uslyší, stali jinými lidmi ve srovnání s tím, jací byli, než začal kázat.
Kázání by nemělo být nesouvislé, měl by v něm být řád. Aby toho kazatel dosáhl, musí rozumět svému textu a mít stanovený cíl. Neschopnost jasně vyjádřit myšlenku obvykle naznačuje, že kazatel něčemu neporozuměl. Na počátku je třeba opět zdůraznit, že modlitba za přednes má zásadní význam. Dokonce i Pavel prosil efezské za modlitby, aby mu byla dána slova (Efezským 6:19).
Blogy, kázání, osnovy kázání, trénink, a více
Sledujte, čtěte a poslouchejte důvěryhodné vyučování od R. C. Sproula, Ligonier Teaching Fellows a dalších nadaných učitelů.
Pomáhá vám zvyšovat kompetence a sebedůvěru při studiu a vyučování Bible.
Všechna kázání, knihy, články a zdroje od Timothyho Kellera, Redeemer Presbyterian Church a Redeemer City to City.
Školící materiály o uctívání, komunitě, misii, vedení a dalších tématech!
Rozvíjejte svůj vztah s Kristem a dovednosti ve službě prostřednictvím seminárních kurzů, konferencí, cyklů přednášek a kázání.
Pobožnosti, videa, kázání a články, které vám pomohou růst ve víře a sdílet evangelium s nevěřícími.
Vynikající teologické zdroje pro celou církev - pro každého, kdo je povolán vyučovat, a pro každého, kdo chce studovat Bibli.
Série kázání na různá témata a pasáže z Bible dostupné ve formě podcastů a videí.
Články a kázání z Desiring God v češtině
Objevte bezplatná vánoční kázání a nápady, umělecké a grafické balíčky, lekce pro děti, hudbu k uctívání a další materiály od Life.Church.
Každý zdroj pro službu - poznámky ke kázání, série poselství, lekce pro děti, bohoslužby a další - zdarma pro každou církev od Life.Church.
Biblické vzdělání na úrovni semináře pro každého a všude. Poskytování vysoce kvalitního biblického vzdělávání křesťanům po celém světě.
Zapojte generaci Z do otevřených rozhovorů o biblických pravdách - zcela zdarma nástroje pro službu mládeži, zdroje a další...
Pomáhame ľuďom lepšie poznať Božie slovo svojou mysľou, naplno milovať Boha svojím životom a angažovať sa vo svete s milosťou a pravdou.
Máš know-how vedení mládeže, které funguje? Znáš materiály, které stojí za to? Sdílej je s námi.Všechny zdroje, které tady najdeš jsou přidány na doporučení dalších vedoucích. Tak se poděl o ty své a pomoz ostatním mládežím v jejich rozvoji.